Kategorie
Kategorie

Krbová kamna

Kdo by si nechtěl užívat pokojné zimní večery romantickým pohledem do plamenů? Sen o živém ohni ve vašem obýváku vám splní kvalitní krbová kamna. Krbová kamna na uhlí, pelety nebo dřevo bezpečně vytopí váš domov a zároveň nesmyslně nezatíží životní prostředí ani váš rodinný rozpočet. Z naší rozsáhlé nabídky si pořídíte krbová kamna nebo kamna přímo dle vašich vizí a to například od českých výrobců Romotop, Haas+Sohn, ABX a nebo léty prověřenou slovenskou kvalitu firmy Thorma.

Krbová kamna utváří přátelskou atmosféru a navíc jsou tím nejlevnějším možným způsobem vytápění místností, chat, chalup, zimních zahrad, ale i celých rodinných domů. Vůbec není nutné užívat je jako klíčový zdroj tepla, ale kamna na pelety, dřevo nebo uhlí se výborně hodí i k příležitostnému přitápění. Kamna i krby si zamilujete také pro jejich nezávislost na elektrické energii i dodávkách plynu.

Jestliže porovnáváme klasické krby a kamna, tak se jasným vítězem co do funkčnosti a praktičnosti stávají krbová kamna. Klasický otevřený krb disponuje výhřevností okolo 15%, zato kamna na dřevo 85%. Pokud se podíváme na kamna peletová, je tepelná účinnost i 98%. Kvalitní krbová kamna jako jsou Romotop, Thorma či Haas+Sohn jsou velice skromná na prostor, nežádají stavební úpravy a velice lehce se instalují. Při instalaci si vystačíte s nehořlavou podložkou a přístupem ke komínu. A v případě, že už tedy opravdu toužíte po krbu, jsou vám k dispozici krbové vložky. Pro případ, že budete chtít na kamnech i příležitostně vařit, vyberte si kamna s ploténkou nebo rovnou sporák, součástí kterého je i trouba.