Kategorie

Aktuální dostupnost se díky vysoké poptávce prodlužuje. Proto doporučujeme provést objednávku co nejdříve. Objednávka je z Vaši strany nezávazná a je možné ji kdykoliv zrušit.

Zkuste naši sekci "Kamna a vložky SKLADEM"

 

Nordica Rosa XXL Petra

DOPRAVA V ČR ZDARMA
Výrobce: LA NORDICA
Model: 7015135
Dostupnost: Na dotaz
CZK
Naše cena vč. DPH 86 374 Kč 86374
Zaregistrujte se!
Cena pro registrované zákazníky 81 828 Kč
Ušetříte 9 092 Kč
Bez daně: 71 383 Kč
Množství:  

Dostupné varianty:


Příslušenství Nordica:
 • Plech na pečení (v ceně je již 1 kus) +1 140 Kč
 • Rošt do trouby (v ceně sporáku je již 1ks) +920 Kč

Tento sporák je novinkou pro rok 2019 a doplňuje stávající řadu masivních litinových sporáků Rosa XXL a Rosa XXL Maiolica.

Kvalitní litinový sporák na topení dřevem a dřevěnými briketami s proskleným ohništěm a masivním kamenným obkladem, zaručující nádherný vzhled a zároveň akumulaci tepla. Obložení sporáku je přírodním kamenem - Mastek. Tento typ sporáku se pyšní největší pečící troubou na trhu o objemu 78 l. Trouba je oboustranně smaltovaná, tudíž její povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Mezi zákazníky si tento typ získal na trhu velmi rychle obrovskou popularitu.

Konstrukce je masivní litinová, o čemž vypovídá i samotná hmotnost, která je 275 kg. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran, nerezové nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a má zespodu masivní vyztužení, které zamezuje jakoukoliv deformaci, propálení či prasknutí. Kolem plotny je chromové madlo, které zabraňuje nežádoucímu popálení při obsluze nebo při pohybu kolem sporáku a zároveň může sloužit pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí. Na bocích plotny jsou otvory, skrze které vystupuje teplo ze vzduchové mezery mezi plášti do prostoru, a tím je zaručená maximální cirkulace, větší rovnoměrnost tepla a snazší šíření do přilehlých místností. Díky této vzduchové mezeře a masivním kachlům jsou boky sporáku lépe chlazené a zabraňují popálení při nahodilém dotyku. Což je výhodou především v situacích, kdy jsou doma malé děti a vaší snahou je maximálně zabránit možnému popálení. Ve spodní části je úložný prostor, který může sloužit i jako zábrana proti případnému vypadávání popílku při přikládání paliva. Dvířka od topeniště mají dvojité prosklení, které omezuje nežádoucí sálavé teplo při vaření, kdy uživatel musí stát v jeho blízkosti a zároveň je mezi skly prudce předehříván vstupující sekundární vzduch pro dokonalé spalování. Kličky dvířek sporáku jsou izolované silikonem pro pohodlnou obsluhu za provozu. Spalování je třístupňové s velmi vysokou účinností přesahující fantastickou hodnotu 85 %. Topeniště je litinové a na jeho bocích jsou šamotové desky pro lepší akumulaci tepla a lepší průběh spalování. Pod roštem topeniště je snadno odnímatelný popelník.

Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu. Vývod spalin je uprostřed o průměru 150 mm a napojení je možné horním nebo zadním vyústěním přímo do komínu. Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 4,0 kW do 12,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

 • Energetická třída A+
 • Masivní kamenný obklad sporáku
 • Obrovská litinová varná plotna
 • Chromovaný rám kolem plotny
 • Dvouplášťová konstrukce (konvekční proudění tepla)
 • Pozinkovaná, nerezová a smaltovaná ocel
 • Litinové topeniště se šamoty na bocích
 • Smaltovaná trouba o objemu 78 litrů
 • Integrovaný teploměr pečící trouby
 • Integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • Přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • Dvojité prosklení spalovací komory
 • Vysoká účinnost > 85 %
 • V ceně je 1 pečící plech a 1 chromovaný rošt v troubě
 • Silikonem izolovaná madla na kličkách dvířek
 • Horní nebo zadní vývod kouřovodu

Technické parametry

Energetická třída: A+
Nominální výkon: 8,5 kW
Rozsah výkonu: 4 - 12 kW
Vytápěcí schopnost: až 244 m3
Spotřeba paliva při nominálním výkonu: 2,3 kg/h
Účinnost: 85 %
Rozměr - V x Š x H: 861x1074x669 mm
Váha bez obalu (Netto): 275 kg
Váha s obalem (Brutto): 285 kg
Povolená paliva: Dřevo, ekobrikety
Max. délka polena: 40 cm
Ø kouřovodu: 150 mm
Tah komínu: 12 Pa
Teplota spalin při nominálním výkonu: 232 °C
Hmotnostní tok spalin: 6,2 g/s
Emisní hodnota CO: 0,08 %
Zadní připojení kouřovodu. Ano
Způsob vytápění: teplovzdušné
Vzdálenost od hořlavých materiálů za kamny: 350 mm
Vzdálenost od hořlavých materiálů před kamny: 1000 mm
Vzdálenost od hořlavých materiálů z boku kamen: 250 mm
Horní připojení kouřovodu: Ano
Externí přívod vzduchu: Ne
Plotýnka: Ano
Trouba: Ano
Velikost trouby (V x Š x H): 418x436x430 mm
Obklad: kámen
Barva: Šedá
Ventilátor: ne