Kategorie

Moderní krbová kamna, krbové vložky ani krby nejsou předmětem žádných omezujících opatření a už vůbec ne zákazů. Nic takového, pokud je z oficiálních zdrojů známo, se ani nepřipravuje. Tyto a podobné zprávy jsou zavádějící a mnohdy zcela smyšlené.

Je také zásadní rozlišovat mezi krbovými kamny, krbovými vložkami pro stavbu krbů a klasickými kotli určenými pro centrální vytápění. Právě kotle na dřevo jsou aktuálně předmětem určitých omezení, a to dle jejich emisních tříd. Kotle nemají nic společného s krbovými kamny a krbovými vložkami, na ně se emisní třídy NEVZTAHUJÍ. Jednoduše řečeno, krby ani kamna nejsou kotle.

Krbová vložka SCAN DSA 12

Krbová vložka SCAN DSA 12
DOPRAVA V ČR ZDARMA
Výrobce: SCAN
Model: dsa 12
Dostupnost: Na dotaz
CZK
Maloobchodní cena 77 800 Kč 77800
Bez daně: 64 298 Kč
Množství:  

Průhledová krbová vložka Scan DSA 12 v černém laku má jmenovitý výkon 9 kW, minimální výkon 5 kW, maximální 12 kW. Účinnost 80.2 %, je schopna vytopit prostor o objemu cca 130 m3. Vložku je možno napojit na přívod vzduchu z exteriéru. Ve druhém plášti jsou připraveny dva otvory pro teplovzdušné rozvody.Topeniště je vyloženo vermekulitem.

Krbová vložka Scan DSA 12 – průhledová má oboustranné otevírání dvířek, panty jsou vlevo, popelník je pouze z jedné strany.

Palivo: dřevo, dřevěné brikety. Maximální délka polen 50 cm.

 

Výkon:
9 kW
Průměr kouřovodu:
180 mm
Vývod kouřovodu:
horní
Princip:
dvouplášťová
Terciální vzduch:
ne
Přívod ext. vzduchu:
ano
Možnost výměníku:
ne
Materiál:
ocel
Výška osy zadního kouřovodu:
nemá
Účinnost:
80 %
Vytápěcí schopnost:
312 m3
Hmotnost:
210.00 Kg
Šířka:
840 mm
Výška:
616 mm
Hloubka:
460 mm
Záruční doba(měs.):
24