Kategorie
Kategorie

Moderní krbová kamna, krbové vložky ani krby nejsou předmětem žádných omezujících opatření a už vůbec ne zákazů. Nic takového, pokud je z oficiálních zdrojů známo, se ani nepřipravuje. Tyto a podobné zprávy jsou zavádějící a mnohdy zcela smyšlené.

Je také zásadní rozlišovat mezi krbovými kamny, krbovými vložkami pro stavbu krbů a klasickými kotli určenými pro centrální vytápění. Právě kotle na dřevo jsou aktuálně předmětem určitých omezení, a to dle jejich emisních tříd. Kotle nemají nic společného s krbovými kamny a krbovými vložkami, na ně se emisní třídy NEVZTAHUJÍ. Jednoduše řečeno, krby ani kamna nejsou kotle.

Krbová kamna Haas Sohn SARA kachle medovník

DOPRAVA V ČR ZDARMA
Výrobce: HAAS SOHN
Model: 0434315010000
Dostupnost: Skladem
CZK
Naše cena vč. DPH 26 990 Kč 26990
Bez daně: 22 306 Kč
Množství:  

Kachlová kamna Haas Sohn SARA kachle medovník

Moderní kachlová kamna vynikají čistými liniemi a díky neotřelému designu si najdou místo v moderním i klasickém interiéru. Prostorné proskleni krbových dvířek zajistí zážitek ze živého ohně, originálně zpracovaný kachlový obklad zase teplo, které bude z kamen sálat ještě dlouho po vyhasnuti ohně.

Kombinace plechového těla a kachlového obkladu zajišťuje rychlé a dlouhotrvající teplo. Díky plechu se kamna rychle zahřejí, keramické desky zase drží teplo dlouho po vyhasnutí ohně.

Boční keramický obklad má zajímavý atypický tvar, který v místnosti rozhodně nepřehlédnete. Navíc akumuluje sálavé teplo, které jen pomalu vychládá.

Pod vyvýšeným topeništěm je dostatečně velký prostor pro uskladnění dřeva. V kamnech lze ale topit také ekobriketami a uhelnými briketami.

Výrobce HAAS+SOHN
Energetická třída A+
Tepelný výkon [kW]  2,0 - 6,3

 

VÝMĚNÍK ne
VÝVOD KOUŘOVODU horní
MINIMÁLNÍ TAH KOMÍNA [PA] 12
ÚČINNOST SPALOVÁNÍ [%] 80,2
TERCIÁRNÍ SPALOVÁNÍ  ne
EXTERNÍ PŘÍVOD VZDUCHU  ne
ROZMĚR SPALOVACÍ KOMORY [MM] 255 x 320 x 233
VÝŠKA [MM] 782
HLOUBKA [MM] 376
PALIVO dřevěná polena, ekobrikety, uhelné brikety
HMOTNOST [KG] 91
SPOTŘEBA PALIVA [KG/H] 1,8
HMOTNOST BALENÍ [KG] 115
ŠÍŘKA [MM] 488
ROZMĚR BALENÍ [CM] 98 x 53 x 73
VYTÁPĚCÍ SCHOPNOST [M3] 113